Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Zvýšení nájmu z bytů

Zvýšení nájmu z bytůRada města Bruntálu ve středu 18. ledna schválila zvýšení nájmu z bytů ve vlastnictví města Bruntálu, které se po loňském schválení nájemného u nově přidělených bytů ve výši 60,- Kč za m2 postupně dotkne všech zbývajících bytů. Ve většině případů dojde k navýšení právě na uvedenou částku 60,- Kč.

Smlouvy o nájmu, jejichž platnost uplyne v letošním roce, již budou nově uzavírány s uvedenou výší nájmu, u ostatních bytů bude v letošním roce využit postup dle platné legislativy, umožňující navýšení nájemného o 20 %. Po uplynutí sjednané doby nájmu dojde i v těchto případech při uzavření nových smluv také k navýšení nájmu na částku 60,- Kč.

Navýšení nájmu 20 % se bude v letošním roce týkat také bytů získaných nabídkovým řízením. Poslední zvyšování nájemného proběhlo v roce 2014, od té doby došlo k razantní změně situace na trhu stavebních a udržovacích prací, náklady na investice, opravy i běžnou údržbu jsou dnes oproti minulým rokům výrazně vyšší. Zvýšení nájemného je nezbytným předpokladem pro zachování a zvyšování objemu investic a prostředků do údržby domů. Nájemníci bytů ve vlastnictví města budou o změnách informováni.